Ви увійшли як Гість
Група "Гости"Вітаю Вас Гість!
Неділя, 28.04.2024, 13:57
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSS

Категорії розділу

Новини [14]
Наукові статті [39]
Перелік праць викладацького складу кафедри
Закони [1]
Дана категорія містить закони, які зв'язані з земельним кадастром
Відео [14]
Тут знаходяться відеоматеріали

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Geovisite


hit counter

Мови

Пошук

Погода

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші колеги

Кафедра геодезії і картографії

Цікава інформація

Головна » Статті » Наукові статті

ДО ДНЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА. УСЕ ДОБРО ВІД ЗЕМЛІ. к.н.держ.упр.,в.о.доцента кафедри Землеустрою і кадастру ПДАТУ Шелепницька І.П.
Шелепницька І.П. к.н.держ.упр., в.о.доцента кафедри Землеустрою і кадастру, ПДАТУ
УСЕ ДОБРО ВІД ЗЕМЛІ
ЕВОЛЮЦІЯ ЗЕМЛЕУСТРОЮ
Споконвіку наші пращури розуміли цінність землі і намагалися цю мудрість передати своїм нащадкам. Відомі всім народні прислів’я : «Батько достатку – праця, а мати – земля», «Усе добро від землі», «Хто землю удобряє, тому й земля повертає» , «На чорній землі білий хліб родить» та ще безліч інших, – прославляють неоціненний природний дар людству – землю і шанобливе ставлення людей, які трудяться на ній. Земля – один з найважливіших природних ресурсів, природний базис для флори й фауни, вмістилище природних багатств, «наша домівка» й «мати-годувальниця». З появою перших ознак соціалізації людини виникла й необхідність землевпорядних робіт.
Народи Греції, Єгипту, Індії за кілька тисячоліть до нашої ери поділяли земельні масиви на частини, вели ретельний облік земель, здійснювали різні виміри для будівництва каналів, зведення споруд, проводили відмежування й обмірювання земель, облік їхньої якості та здійснювали оподаткування. Відомі письмові згадки грецького історика Геродота («Історія. Книга друга. Евтерпа», п.109) про єгипетського царя Сесостріса (1878 - 1841 pp. до н.е.), який, за розповідями жерців, ввів щорічний земельний податок за надані підданим рівновеликі квадратної форми земельні ділянки. Якщо після розливу ріки Ніл, річка розмивала чийсь земельний наділ, власник мав прийти і сповістити про це царя, після чого Сесостріс доручав «землемірам» переконатися у цьому і виміряти новий земельний наділ постраждалому та обрахувати новий податок. На думку Геродота, саме тоді і було винайдено «землемірне мистецтво», яке згодом перейняли елліни (греки).
В древньому Римі з метою закріплення прав власності на землю було проведено опис земель, початок якого приписується Сервію Туллію (IV ст. до н.е.). Для цього були заведені спеціальні реєстри ( перші земельні кадастри), в які заносились дані про розмір земельних ділянок, спосіб їх обробітку, якості і доходності земель. На бронзові таблиці наносились плани, назви, межі і розміри землеволодінь, дані про якість земель і саме господарство. Землеописи Древнього Риму (V -IV ст. до н.е.). Перші найпростіші кадастрові реєстри на території Київської Русі з'явилися в ХI столітті, але стосувалися, переважно церковних і монастирських земель. Перші переписи з характеристикою земель датуються ХІІ століттям. Впродовж 1719 - 1729 рр. італієць Джовані Джакомо Маріноні (1676-1755) розробив перший земельний кадастр на основі наукових методів у визначенні меж ділянок. Документами у ньому були ситуаційні карти всіх населених пунктів регіону, виконані за допомогою мензули у масштабі 1:2000. Цей кадастр введено в дію 1 січня 1760 року і названо «Мланським кадастром». Він став основою для розробки кадастрів Франції, Бельгії, Австрії, Голландії і Швейцарії.
Історія розвитку землевпорядних та кадастрових робіт на території сучасної України несе на собі відбиток існуючої на той час політико-економічної ситуації: період Київської Русі, Гетьманщина, часи поневолення в царській та Австро-Угорській імперії; період СРСР, Доба незалежності. Так, У 1097 році було закріплено право великих князів, боярів та інших аристократів на успадкування права власності на землю, дарування, продаж і конфіскацію земельних володінь; 1528 р. – організація литовським князем перепису землевласників, із зазначенням кількості дворів у кожному землеволодінні та розмірів; У 1569 році – проведена інвентаризація незайнятих земель у Волинському, Подільському воєводствах. У 1729-31 роках гетьман України Данило Апостол провів інвентаризацію усіх землеволодінь Гетьманщини. Відповідно до виконаних робіт усі землеволодіння були поділені на 6 категорій: рангові, міські, вільні, спірні, церковні та володіння, надані за заслуги. Перші поземельні кадастри на Галичині відомі в історичній літературі як Йосифінська (1785-1788 pp.) і Францисканська (1819-1820 pp.) метрики.
Доба незалежності принесла українському народу об’єктивну необхідність розвитку нових господарницьких підходів до землевпорядних і кадастрових робіт. У Земельному кодексі України, прийнятому Верховною Радою України 25 жовтня 2001 року, статею 181 визначено, що "землеустрій – це сукупність соціально-економічних та екологічних заходів, спрямованих на регулювання земельних відносин та раціональну організацію теритрорії адміністративно-територіальних утворень, суб’єктів господарювання, що здійснюється під впливом суспільно-виробничих відносин і розвитку продуктивних сил". Згодом у 2003 р. ухвалено Закон України «Про землеустрій», який до робіт із землеустрою відносить - обстежувальні, вишукувальні, топографо-геодезичні, картографічні, проектні та проектно-вишукувальні роботи. Відтепер, на законодавчому рівні введене й поняття «сталого землекористування», під яким розуміється форма та відповідні до неї методи використання земель, що забезпечують оптимальні параметри екологічних і соціально-економічних функцій територій. В липні 2011 року після численних спроб, парламентарі схвалили і такий необхідний Закон України «Про земельний кадастр», на черзі – Закон України «Про ринок земель»…
Цей невеличкий екскурс в історію землевпорядкування та кадастрових робіт ще раз доводить нам, що інженери-землевпорядники, кадастрові службовці –належать до найдавніших та найпочесніших спеціальностей. Еволюція людства, технічний прогрес змінює крокву та мензулу на найсучасніші навігаційні прилади, але сутність професії залишається та ж, адже праця, пов’язана із землею в усі віки в пошані.

ІСТОРІЯ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА

В Україні професія землевпорядника завжди була у шані, тому що саме від землевпорядників значною мірою залежить раціональне використання найкращих у світі вітчизняних чорноземів, збереження їх для нащадків, надійний захист конституційних прав землевласників та орендарів.
Так склалося, що День землевпорядника – досить «молоде» свято. Ініціаторами впровадження такої професійної святкової дати виступили в 1999 році Державний комітет земельних ресурсів України та всеукраїнська громадська організація «Спілка землевпорядників України».
Спілка відома своїми ініціативами, науково-експерними висновками і пропозиціями в галузі землеустрою, використанні і охороні земель, державного земельного кадастру, моніторингу земельних ресурсів; до її складу входять виробничники, управлінці й відомі науковці, серед яких такі гучні імена сучасної землевпорядної науки, як Третяк Антон Миколайович, Калюжний Микола Никифорович, Мартин Андрій Геннадійович, Ступень Михайло Григорович та ін..
Отож, 11 грудня 1999 року Президент України підписав Указ (N 1556/99) «Про День землевпорядника, в якому зазначено: «На підтримку ініціативи Державного комітету України по земельних ресурсах і Спілки землевпорядників України та враховуючи значний внесок землевпорядників у проведення реформ в Україні,
забезпечення раціонального використання та охорони земельних ресурсів, постановляю: установити в Україні професійне свято - День землевпорядника,
яке визначати щороку в другу суботу березня».
В 2012 році День землевпорядника України припадає на 10 березня.

ПРОФЕСІЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА В УКРАЇНІ ТА СВІТІ
«Сучасний землевпорядник – це фахівець в галузі державного управління, економіки, екології, права, сільського господарства, територіального планування, геоінформатики, який має вміти якісно і на високому кваліфікаційному рівні готувати управлінські й проектні рішення, розробляти документацію із землеустрою. Система вищої освіти України, в свою чергу, повинна безумовно відповідати цьому детермінованому запиту» («Землевпорядний вісник» № 5/2009, с.36)
Комплексне планування та раціональне використання земельних ресурсів, безперечно, неможливе без належного кадрового забезпечення, тобто формування необхідної кількості професіоналів, котрі володіють сукупністю знань, умінь, навичок, які
можуть бути використані для гармонійного, збалансованого, безконфліктного розвитку землекористування. За нормою ст. 66 Закону України «Про землеустрій», професійною діяльністю у сфері землеустрою можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту відповідного рівня і професійного спрямування. Підготовка спеціалістів у сфері землеустрою здійснюється на факультетах землевпорядного профілю у спеціальних вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації. З ухваленням Закону України «Про Державний земельний кадастр», з'явилося ще одне робоче місце землевпорядника – державний кадастровий реєстратор.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2006 № 1719 «Про перелік напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра», визначено, що підготовка фахівців за галуззю знань «Геодезія та землеустрій» за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра здійснюється вищими навчальними закладами за єдиним напрямом підготовки 6.080101 «Геодезія, картографія та землеустрій»; на базі бакалаврів – за напрямом «Геодезія, картографія та землеустрій» готують спеціалістів та магістрів за п’ятьма спеціальностями: «Геодезія», «Фотограмметрія», «Картографія», «Геоінформаційні системи і технології», а також «Землевпорядкування та кадастр».
Світова практика підготовки таких спеціалістів дещо відрізняється від української. Термін «землеустрій» (відповідник англійською – «Land Management» – земельний менеджмент) у виданні Оксфордського університету (Великобританія) тлумачиться як «процес раціонального використання і розвитку (як міських, так і приміських) земельних ресурсів на сталій основі; управлінням природними ресурсами, збереженням довкілля, сталим сільським господарством, плануванням забудови тощо.
Зміст роботи землевпорядників у США (Bureau of Land Management) полягає у збереженні належного стану, різноманіття та продуктивності державних земель. Кадастрові роботи при цьому є лише однією із понад тридцяти окремих завдань — від консервації земель до управління відходами, від захисту водних басейнів до розробки нормативно-правових документів.
Британський Королівський інститут дипломованих вишукувачів (Royal Institution of
Chartered Surveyors ) об’єднує фахівців з питань власності, екології, будівництва, оцінки нерухомості та землеустрою.
В країнах Європейського Союзу розповсюджена ще одна професія, яка здебільшого схожа на професію інженера- землевпорядника в Україні «landscape architect» - ландшафтна архітектура, яка виконує важливі завдання планування, проектування та нагляд за зовнішніми ландшафтами і простором.
Отже, оскільки земля на сьогодні справедливо визнана нашим законодавством основним природним ресурсом, просторовим базисом для розміщення інших природних ресурсів, а земельний кадастр – основою кадастрів інших природних ресурсів, то й професія землевпорядника вимагає професійної глибини, а саме - знань раціонального використання та охорони земель і природних ресурсів, формування та організації території об’єктів землеустрою, збереження і підвищення родючості ґрунтів, знань з державного управління, економіки, земельного права, геоінформаційних технологій тощо.

КАФЕДРА ЗЕМЛЕУСТРОЮ І КАДАСТРУ ПДАТУ

Не зважаючи на «юний» вік кафедри «Землеустрою і кадастру», що створена на підставі наказу ректора ПДАТУ в 2008 році і є випускаючою для спеціальності 7.070904 "Землевпорядкування і кадастр” напряму "Геодезія, картографія та землеустрій”, кафедра є перспективною та досить потужною у своєму викладацькому складі. Очолює кафедру мудра й досвідчена людина - Двойнос Леонід Микитович,к.е.н., доцент.
Ріст зацікавленості молоді до здобуття освіти у ПДАТУ за цим напрямом, вже кілька років поспіль доводять вступні конкурсні кампанії. На сьогодні, ліцензійований обсяг прийому складає всього 30 осіб на підготовку бакалаврів і 30 осіб на підготовку спеціалістів. Kафедра забезпечена найсучаснішим обладнанням, необхідним для підготовки фахівців – теодолітами різних класів, електронними тахеометрами, нівелірами, планіметрами, станцією фотограметричної обробки цифрофих знімків "Дельта", комп'ютерами з новітнім програмним забезпеченням.
Головними завданнями кафедри сьогодні є: удосконалення навчального процесу на основі новітніх педагогічних технологій для підготовки високоосвічених конкурентно-спроможних фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів; проведення науково-дослідної інформаційно - консультаційної діяльності, розробки і впровадження інноваційних технологій для потреб народного господарства; творча співпраця з освітніми, науково-дослідними і виробничими установами в Україні та провідними зарубіжними університетами і фірмами; впровадження кредитно-модульної Європейської системи та дистанційної форми навчання. Щороку наші студенти мають можливість пройти кілька місячну практику за кордоном (Англія, Австрія, Німеччина, Швейцарія, Ірландія та ін.).
Склад кафедри: Двойнос Леонід Микитович - зав.кафедрою, доцент, к.е.н., Ступень Михайло Григорович - доктор е. н, професор, (за сумісництвом) Черняга Петро Гервазійович - доктор т. н., професор, (за сумісництвом), Бойко Олег Георгійович - доцент, к. с-г н., Шелепницька Ірина Петрівна - в.о. доцента, к.н.держ.упр., Лапчинський Віталій Васильович - доцент, к. с-г н., Додурич Валерій Васильович – ст. викл., магістр, Жилінський Володимир Лямбертович – ст. викл., засл. геодезист, Погорецька Наталія Миколаївна – викл., магістр, Пушкар Олександр Олександрович – викл., магістр Корчак Микола Миколайович – викл., к.т.н., Музика Михайло Володимирович – викл., начальник відділу головного управління "Держкомзему" Хмельницької області (за сумісництвом) Безпалько Михайло Володимирович – викл., заступник начальника управління "Держкомзему" в м. Кам'янець-Подільський (за сумісництвом) Ковтуняк Інна Петрівна - асистю, магістр, Бабак Оксана Павлівна, викл., магістр.
Кафедра має свій офіційний сайт (http://kadastrpdatu.at.ua), на якому публікуються статті наукової студентської конференції, статті науково-педагогічного складу кафедри, розміщуються електронні версії посібників, методичних розробок та інша, необхідна студентству інформація. А також за ініціативи студентів-землевпорядників, створено відкриту групу спілкування у соціальній мережі «Землевпорядники ПДАТУ» (http://vk.com/club21400119). Викладачі кафедри і студенти активно приймають участь в культурно-масових та спортивних заходах університету.



НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

Щорічною доброю традицією до Дня землевпорядника стало проведення Кафедрою землеустрою і кадастру Студентської наукової конференції «Наука. Молодь. Земля. Сталий розвиток». Студенти впродовж навчального року разом із науковими керівниками мають змогу досліджувати ті чи інші напрями землевпорядно-кадастрових наук. Власними результатами досліджень, пропозиціями, баченнями у вирішенні проблем вони діляться під час виступів на конференції. В результаті формується і публікується збірка тез доповідей. Конференція відбувається в два етапи: перший – пленарне засідання, на яке запрошуються фахівці-землевпорядники, науковці; друге - відбувається у формі обговорення доповідей у секціях.
В результаті – студенти здобувають досвід проведення наукових досліджень, публічних виступів, навчаються опрацьовувати інформацію з наукових, офіційних джерел, згуртовуються у вирішенні проблемних питань тощо. У 2012 році Конференція працюватиме 13-14 березня.

ТЕПЛІ ВІТАННЯ ДО ДНЯ ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКА

Викладачі Кафедри землеустрою і кадастру вітать завідуючого кафедри Двойноса Леоніда Микитовича з Днем землевпорядника!
Ваша багаторічна плідна праця практика-землевпорядника, науковця і наставника стала прикладом для багатьох поколінь фахівців. Дякуємо Вам за мудрість, професіоналізм та чудові людські якості. Зичимо Вам, шановний Леоніде Микитовичу, здоров’я, добробуту й достатку, миру та злагоди , успіхів у праці на благо народу України.

Катерина Шуміхіна інженер-землевпорядник Красилівського відділу Хмельницької РФ ДП "Центр ДЗК, студентка IV курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія, землеустрій» ПДАТУ:
Вітаю усіх працівників землевпорядної служби з професійним святом! Бажаю вам міцного здоров’я, терпіння, благополуччя та нових звершень у справі. Пам’ятайте,у наших руках найдорощий і найцінніший скарб – рідна українська земля! Дякую усім наставникам, що допомогли нам у пізнанні тих, як нам здавалось, незрозумілих і недоступних формул, визначень, термінів. Обіцяю, що ми старатимемось виправдати вашу важку працю.

Наталія Прядун, студентка ІІІ курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» ПДАТУ:
Щиро вітаю кафедру землеустрою та кадастру з професійним святом - Днем землевпорядника. Наша професія - це професія та праця на нашій рідній землі. І ми як землевпорядники повинні турбуватись про її майбутнє та про її збереження.

Богдан Фролов, студент І курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» ПДАТУ:
Мені особисто, приємно навчатися в такому гарному університеті. Професія землевпорядника обрана мною усвідомлено, це на сьогодні – перспективно і достойно. Разом із здобуттям фахової освіти, ми – студенти, маємо змогу займатися художньою самодіяльністю та творчістю, а це для мене важливо. Хочу із Днем землевпорядника привітати усіх наших викладачів, адже вони у нас найкращі.

Сагайдак Андрій студент ІІІ курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» ПДАТУ:
Професію землевпорядника мені порадили знайомі, чим я їм сьогодні і завдячую, а у нашому університеті мені подобається викладацький склад, зручне розташування університету, гуртожитків, ще й поруч бібліотека. А от із Днем землевпорядника я хочу привітати друзів-студентів, майбутніх землевпорядників, і наших викладачів.

Сергій Музика інженер-землевпорядник ПП "Діоріт Плюс 1", випускник ПДАТУ.
В першу чергу "землевпорядники" являються порядними людьми. В самому слові звучить ця часточка - "порядник"...!! Також розумними, розсудливими та працьовитими, адже професія ця важка і потребує багато уваги, терпіння та неабияких здібностей. Наш ПДАТУ згадую часто..сумую за веселими студентськими роками...практикою на Колибаївці....парами з Іриною Петрівною..та й за всіма викладачами і одногрупниками...всі вони дуже добрі люди. Не тільки ж я пішов по професії працювати...Вадік,Свєта Федорук, Катеринка Шуміхіна...з ними часто зідзвонюємось...але вже тема розмови й роботи торкається...!!! А зі святом землевпорядника хочу привітати всіх, хто хоча б має якесь відношення до цієї сфери....

Сергій Ясінський Голова студентської ради інституту агротехнологій та природокористування, студент ІІ курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» ПДАТУ:
Професія землевпорядника у наш є час є досить перспективною. Я обрав цю професію тому, що рахую її дуже цікавою для себе, адже те, чим хочеш займатися має приносити не тільки дохід, але й задоволення. У ВУЗі найбільше подобається те, що кожен студент має безмежні можливості в плані самореалізації, варто тільки захотіти. Вітаю усіх студентів та особливо викладачів кафедри землеустрою та кадастру з Днем землевпорядника, бажаю успіхів у всіх починаннях, кар'єрного росту та терпіння у своїй нелегкій праці.

Кравчук Василь Миколайович випускник ПДАТУ, магістр-землевпорядник (ЛНАУ):
Користуючись наданим мені правом хочу привітати усіх працівників установ,організацій та ВУЗів які пов’язані з землевпорядною справою, а особливо наших прекрасних викладачів і випускників нашої кафедри з нашим професійним святом-Днем землевпорядника. Хочу висловити свою вдячність викладачам кафедри «Землеустрою і кадастру», а особливо: Зав кафедрою-Двойносу Л.М., Шелепницькій І.П., Додуричу В.В., Пушкару О.О., Жилінському В.Л., Ковтуняк І.П., адже ми були в них одні з перших груп в історії кафедри, навіть продовжуючи своє навчання в ЛНАУ я можу сказати що у нас найкращі викладачі, і до Дня землевпорядника я бажаю їм наукового зростання, наснаги і спокійних студентів з бажанням вчитись. На сьогодні наша професія досить престижна і потрібна, тому нам,випускникам нашої професії, необхідно зробити все можливе для збереження та раціонального використання найціннішого багатства нашої держави – землі. Тому, любі студенти, майбутні колеги, я бажаю вам наснаги,успіхів у навчанні та використовуйте свої студентські роки з розумом, адже вони найкращі!

Чабан Володимир студент ІІІ курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» ПДАТУ:
Я обрав професію землевпорядника тому, що на сьогодні спеціалісти землевпорядники користуються великим попитом, адже в Україні проводиться земельна реформа. У вузі мені подобається профеналізм викладачів, які надають необхідний рівень знань студентам, завдяки цьому час в університеті проводитити приємно і корисно)))
День землевпорядника, я святкую збираючись з групою, ми вітаємо одне одного, бажаючи успіхів в майбутньому..

Людмила Щербата, випускниця ПДАТУ, спеціаліст 1 категорії сектору державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Управління Держкомзему м. Кам’янця- Подільського
Кожна людина хоче бути щасливою. Однією зі складових щастя звичайно ж є робота. Улюблена робота. Мій шлях до вибору майбутньої професії завжди був вільним. Та виявився не легким. Тривалий час я вагалася з остаточним вибором вищого навчального закладу, де б я могла отримати всі необхідні знання, які б були для мене не лише сухою схоластикою, але й приносили задоволення. І я, вагаючись звичайно, обрала професію землевпорядника, не розуміючи до кінця, в чому саме вона заключається. (тому і обрала, з цікавості). Тепер з теплотою в душі, не жалкуючи ані на мить про свій вибір декілька років тому, згадую ті студентські роки, які принесли мені знання та вірних друзів. Зараз, працюючи за обраною кваліфікацією, я зрозуміла, що професіоналізм та людяність – це дві головні ознаки моєї професії. І сьогодні, в День землевпорядника вітаю усіх викладачів кафедри «Землепорядкування та кадастру» зі святом, бажаю міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту й злагоди у сім’ях, а студентам натхненної, плідної праці та успіхів у обраній справі.

Володимир Ясінський випускник ПДАТУ, інженер-землевпорядник ТОВ ЕКФ "Власна справа"
З третього курсу мене запросили на роботу в Хмельницьку регіональну філію державного підриємства "Центр державного земельного кадастру" на посаду інженера одного з структурних підрозділів, а згодом я його очолив. З того часу жодного разу не пожалкував про обрану професію. Знання набуті в тісній співпраці з викладачами, зокрема профільної кафедри, повсякденно використовуються при різних виробничих задачах. Взагалі навчання в ПДАТУ, було чітко збалансовано між теорією та практикою. Завдяки набутим знанням, мені запропонувал роботу в в ТОВ ЕКФ "Власна справа", де я зараз займаю посаду інженера землевпорядника. Перед наступаючим Днем землевпорядника хочу побажати студентству - сили й наснаги опанувати навчання, викладацькому складу - терпіння й мудрості, а колегам - успіхів в такій цікавій та, часто нелегкій, справі.

Тетяна Дзьома, випускниця ПДАТУ, інженер-землевпорядник
Професія землевпорядника (геодезиста) на сьогоднішній день є дуже важливою та бажаною. Щоб бути хорошим землевпорядником насамперед спеціаліст повинен володіти знаннями про земельне право, земельний кадастр, землевпорядкування та управління земельними ресурсами, професійно використовувати геодезичні прилади. Для мене це дуже відповідальна справа оскільки вимагає точності, уважності, обізнаності, чіткості і вміння спілкуватися з людьми. Я вдячна викладачам ПДАТУ, а особливо куратору Жилінському В.Л., Додуричу В.В., Двойносу Л.М., Шелепницькій І.П., за те, що дали мені хороші знання. Хотілося б побажати Вам хороших студентів які прагнуть до знань, і звичайно ж доконалих, сталих законів і нормативно-правової бази.Зараз я можу із впевненістю сказати, що не схибила під час вибору професії, адже займатися улюбленою справою і отримувати від цього не тільки задоволення, а й матеріальну винагороду на мою думку є найважливішим, тому що вдалий вибір професії - одна з головних складових і умов людського щастя. Я щаслива що інженер-землевпорядник.
[size=16]
Категорія: Наукові статті | Додав: Kalora (04.03.2012) | Автор: Шелепницька Ірина Петрівна
Переглядів: 6190 | Теги: землеустрій, День землевпорядника, кадастр, професія землевпорядника, конференція | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]