Ви увійшли як Гість
Група "Гости"Вітаю Вас Гість!
П`ятниця, 19.04.2024, 14:01
Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSS

Категорії розділу

Новини [14]
Наукові статті [39]
Перелік праць викладацького складу кафедри
Закони [1]
Дана категорія містить закони, які зв'язані з земельним кадастром
Відео [14]
Тут знаходяться відеоматеріали

Форма входу

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Geovisite


hit counter

Мови

Пошук

Погода

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Наші колеги

Кафедра геодезії і картографії

Цікава інформація

Головна » Статті » Наукові статті

ЗЕМЕЛЬНИЙ ФОНД УКРАЇНИ, ЯК ОБ’ЄКТ МОНІТОРИНГУ
УДК 332.2 (477)
ЗЕМЕЛЬНИЙ ФОНД УКРАЇНИ, ЯК ОБ’ЄКТ МОНІТОРИНГУ

Прядун Н. А. – студентка ІІІ курсу, напряму підготовки «Геодезія,картографія та землеустрій» ПДАТУ
Бойко О. Г. – к.с.- г. н.,доцент кафедри Землеустрою та кадастру ПДАТУ

Прийнята Верховною Радою України Конституція України 28 червня 1996 року визначає, що земля є національним багатством українського народу [1]. На думку вітчизняних і зарубіжних фахівців в галузі землекористування ключовим моментом, на якому повинна базуватись науково-технічна політика раціонального використання і охорони земель України, є їх моніторинг, завдання якого полягає у спостережені за станом з метою своєчасного виявлення змін,що можуть призвести до негативних процесів. Іншими словами, моніторинг повинен виконувати роль постачальника достовірної науково-технічної інформації про стан земельних ресурсів з метою активізації розвитку інноваційної діяльності на землі. Це є важливим, оскільки офіційна статистика засвідчує, що земельні ресурси України, а особливо, землі сільськогосподарського призначення мають виражену тенденцію до зниження гумусності грунтів, зростання еродованості земель, їх техногенного забруднення тощо.
Моніторинг земель є однією із функцій управління в сфері використання та охорони земель. Його об’єктом є земельний фонд України незалежно від форм власності на землю, цільового призначення та характеру використання.
Територія України найбільша з європейських країн. Земельний фонд України складає 60,36 млн.га угідь. При цьому питома вага земель сільськогосподарського призначення складає 70,1% або 42337,6 тис. га: ріллі 32544,1 тис. га, сіножаті і пасовища відповідно 2410,2 тис. га і 5528,5 тис. га [2]. Національний моніторинг охоплює територію, що знаходиться в межах кордонів України. Регіональний моніторинг проводиться на територіях, що характеризуються єдністю фізико-географічних, екологічних та економічних умов. Відповідно до міжнародних програм, Україна може брати участь в роботах з глобального моніторингу земель [3]. Моніторинг складається із систематичних спостережень за станом земель (зйомки, обстеження і вишукування), виявлення змін, а також оцінки: стану використання угідь, полів, ділянок, процесів, пов’язаних із змінами родючості ґрунтів, зростанні сільськогосподарських угідь, забруднення земель токсичними речовинами; стану берегових ліній, річок, морів, озер, водосховищ; стану земель населених пунктів, територій. Інформація одержана під час спостережень за станом земельного фонду України, узагальнюється по районах, містах, областях, а також по окремих природних комплексах і передається в пункти збору автоматизованої інформаційної системи обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь земельних ресурсів Держкомзем України. Для отримання необхідної інформації при моніторингу земель застосовуються дистанційне зондування, наземні зйомки-спостереження, фондові дані.
Отже, за результатами моніторингу оцінки стану земельного фонду складаються доповіді, прогнози і рекомендації для прийняття необхідних рішень державними органами в галузі використання та охорони земель. Загальний порядок проведення моніторингу земель урегульовано постановою кабінету Міністрів України «Положення про моніторинг земель» [3]. Завданням моніторингу земель є періодичний контроль динаміки основних ґрунтових процесів у природних умовах і при антропогенних навантаженнях, прогноз еколого-економічних наслідків деградації земельних ділянок з метою запобігання або усунення дії негативних процесів.
Список використаних джерел
1. Конституція України (від 28.06.1996 року);
2. Моніторинг земель (під ред. А. Сохнич, М. Богіра, В. Горлачук, Д. Солярчук, І. Песчанська, Львів – 2008 р.). – 264с.;
3. Моніторинг земель [Електронний ресурс] / Режим доступа: http://eco.com.ua/content/monitoring-zemel

Джерело: http://Наукова студентська конференція "Наука.Молодь.Земля.Сталий розвиток" 15 березня 2012 року. ПДАТУ
Категорія: Наукові статті | Додав: Kalora (24.03.2012) | Автор: Шелепницька Ірина Петрівна
Переглядів: 3949 | Теги: ЯК ОБ’ЄКТ МОНІТОРИНГУ, ЗЕМЕЛЬНИЙ ФОНД УКРАЇНИ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]